Policjant z Bielska-Białej uratował kierowcę

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 05.03.2024 15:24,
Policjant z Bielska-Białej uratował kierowcę
Nieprawidłowo usytuowany pojazd z załączonymi światłami awaryjnymi na ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej przykuł uwagę przejeżdżającego tamtędy policjanta. Mł. asp. Sebastian Palowski dzielnicowy z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej używając sygnałów uprzywilejowania, podjechał do samochodu marki Audi, zabezpieczając przed możliwością doprowadzenia do kolizji.

Następnie udał się do pojazdu, w którym jak się okazało, znajdowały się jeszcze dwie inne osoby. Z mężczyzną zajmującym fotel kierowcy był utrudniony kontakt. Pasażerowie będący rodzicami kierującego przekazali policjantowi, że kierowca leczy się w związku z cukrzycą i zasłabł w trakcie jazdy.

Policjant zgasił silnik pojazdu Audi oraz zaciągnął hamulec postojowy celem zabezpieczenia pojazdu przed stoczeniem się. Mając pewność, że zabezpieczył wstępnie miejsce zdarzenia, opuścił fotel kierowcy do pozycji leżącej, by zapewnić drożność dróg oddechowych u poszkodowanego, u którego wystąpiło drżenie mięśni. Mundurowy poprosił pasażerkę pojazdu o wezwanie karetki na miejsce zdarzenia. Niedługo po tym na miejsce przyjechali kolejni policjanci, którzy zapewnili drożność w rejonie skrzyżowania.

Policjant monitorował stan zdrowia poszkodowanego do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Funkcjonariusz policji wraz z ratownikami wydobył mężczyznę z pojazdu oraz pomógł osadzić go na noszach, gdzie przetransportowano mężczyznę do karetki pogotowia celem udzielenia dalszej pomocy.

Mł. asp. Sebastian Palowski to młody ale doświadczony stażem policjant, a odwagą i chęcią niesienia pomocy nie raz udowodnił, że dewiza „Pomagamy i Chronimy” jest bliska jego sercu.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy