Policyjni motorowodniacy pomogli załodze łódki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 18.07.2022 11:13, foto: KPRM
Słoneczna pogoda zachęca do wyjazdów i aktywnego spędzania czasu. Również nad jeziorami nie brakuje miłośników wodnych kąpieli. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policyjni motorowodniacy z Gilowic i gdy wymaga tego sytuacja, służą pomocą. Tak było w przypadku dwuosobowej załogi łódki, której zepsuł się silnik.

Policyjni motorowodniacy pomogli załodze łódki

W niedzielę (17.07) w południe policjanci pełniący służbę na jeziorze Międzybrodzkim zauważyli łódkę, której załoga dawała wyraźne znaki wskazujące na to, że potrzebowała pomocy.

Policjanci natychmiast popłynęli w tym kierunku. Na łódce znajdowało się dwóch mężczyzn. Jak ustalili mundurowi, awarii uległ silnik łodzi i załoga nie miała możliwości manewrowania nią. Sytuacja była bardzo poważna, bowiem mężczyźni znajdowali się coraz bliżej zapory. Policjanci natychmiast udzielili im pomocy i bezpiecznie odholowali ich do przystani.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy