Ruszył proces przeciwko Kurii

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.02.2022 13:17, DK
Janusz Szymik, molestowany seksualnie przez byłego księdza proboszcza z Międzybrodzia Bialskiego Jana W. pozywa kurię bielsko-żywiecką. Domaga się 3 mln złotych.
Ruszył proces przeciwko Kurii

W czwartek (17.02) przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej rozpoczął się proces cywilny przeciwko kurii bielsko-żywieckiej.

Do wykorzystywania seksualnego małoletniego Janusza Szymika miało dochodzić pod koniec lat 80. Wtedy jeszcze chłopiec dzisiaj już mężczyzna, wspomina traumatyczne przeżycia jakich doświadczył będąc ministrantem.

Podczas pierwszej rozprawy, zgłoszono wniosek o przesłuchanie biskupa Tadeusza Rakoczego, który z kolei oskarżany jest o tuszowanie aktów pedofilii w kościele. O sytuacji wokół osoby biskupa pisaliśmy w art. https://bielsko.mamnewsa.pl/magazyn/biskup-rakoczy-zrzekl-sie-tytulu-zasluzonego-dla-miasta-bielska-bialej.

W procesie przeciwko kurii bielsko-żywieckiej zeznawać ma również oprawca Janusza Szymika czyli ks. Jan W. który do wykorzystywania seksualnego małoletniego przyznał się w postępowaniu kanonicznym.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy