Akcja bielskiej policji na stoku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 14.02.2022 09:50,
W piątek, na stoku narciarskim "Biały Krzyż" w Szczyrku, odbyły się profilaktyczne działania prowadzone podczas trwającej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
Akcja bielskiej policji na stoku

W czasie imprezy przeprowadzono konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zabawy z nagrodami. Stróże prawa rozmawiali przede wszystkim z najmłodszymi adeptami zimowych sportów oraz ich opiekunami. Policjanci z bielskiego wydziału prewencji oraz kierownik z posterunku w Wilkowicach przybliżyli im podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku na stoku, oraz reguły dekalogu narciarskiego Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Mundurowi podczas rozmów i krótkich pogadanek przekazywali okolicznościowe gadżety, między innymi odblaskowe opaski, zawieszki, worki na rzeczy, bidony oraz kaski. Z dorosłymi policjanci rozmawiali o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Uczestnikom przypomniano również o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podkreślano, jak ważne w warunkach zimowych, jest zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych dzieci był policyjny quad, na którym chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Celem akcji była popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, edukacja związana z uprawianiem narciarstwa, a także propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich.
źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy