Rząd łagodzi koronawirusowe obostrzenia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 09.02.2022 14:37,
Krótsza izolacja, koni9ec nauki zdalnej w szkołach.
Rząd łagodzi koronawirusowe obostrzenia
Po świętach do szkół wrócili tylko uczniowie tylko klas I - IV szkół podstawowych. Pozostali mają naukę zdalną, która miała potrwać do 25 lutego. Ale to już nieaktualne. Podczas konferencji prasowej w środę (9.02) minister edukacji Przemysława Czarnek poinformował, że uczniowie pozostałych klas wrócą do nauki w szkołach w poniedziałek 21 lutego, czyli o tydzień wcześniej niż planowano.

W przypadku województwa śląskiego nie ma to większego to znaczenia, bo i tak od 14 do 27 lutego potrwają tutaj ferie.


Podczas konferencji minister Adam Niedzielski ogłosił, że za nami jest już apogeum piątej fali koronawirusa. Obserwowany jest spadek liczby zleceń na testy i nowych zakażeń covid-19. Spada także liczba hospitalizacji. Zdaniem ministra jest to już tendencja stała. Dlatego w skali całego kraju poprawia się sytuacja w szpitalach. Dlatego zdecydowano, że do systemu przywróconych zostanie ok. 5000 łóżek szpitalnych, które ostatnio zarezerwowane były dla pacjentów z covid-19.

Zdecydowano również, że od 15 lutego izolacja osoby zakażonej covid-19 będzie trwała 7 dni, a nie 10 dni jak to jest obecnie. Od 15 lutego kwarantanna dla współdomowników będzie trwała tylko w czasie izolacji osoby zakażonej.

Zniesiona zostanie również kwarantanna z kontaktu z chorym, czyli np. jeśli ktoś miał kontakt z osobą zakażoną nie trafi na kwarantannę.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy