Nowe przedszkole w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 07.02.2022 11:28,
Umowa została podpisana.
Nowe przedszkole w Bielsku-Białej

Nowe przedszkole zostanie wybudowane w Bielsku-Białej. Mowa o obiekcie w Hałcnowie, przy ulicach Janowickiej i Jakuba Jasińskiego. 4 lutego w Urzędzie Miejskim odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji - spółką Wodpol z Żywca. Oferta przetargowa firmy opiewała na 21 074 244,47 złotych brutto.

- Kontrakt z wykonawcą został dziś podpisany. Po wszystkich niełatwych przejściach z przetargami, przystępujemy do robót. To jest inwestycja oczekiwana przez mieszkańców Hałcnowa, ale też przez wszystkich bielszczan. Mimo trudnych czasów będziemy budować. Byłoby cudownie, gdyby od września 2023 roku dzieci mogły korzystać z nowego przedszkola – mówi prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

W ramach umowy z wykonawcą robót budowlanych powstanie budynek przedszkola i zagospodarowanie terenu wokół niego. Będzie to pierwszy etap większej inwestycji, która obejmie także przebudowę skrzyżowania ulic Janowickiej i Jakuba Jasińskiego. Wykonawca tych prac zostanie wyłoniony w osobnym przetargu.

Nowe przedszkole będzie mieściło dziesięć oddziałów na dwóch kondygnacjach – parterze i piętrze. W sumie będzie mogło tam uczęszczać 250 dzieci. Powierzchnia obiektu to 3453,91 m2.

Każdy z oddziałów pomieści salę zabaw, magazyny sprzętu oraz leżaków i pościeli. Łazienki z natryskiem będą wspólne dla dwóch oddziałów – każdy będzie miał własne wejście do tych pomieszczeń.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy