Wysokie mandaty za spowodowanie kolizji drogowej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.02.2022 07:45,
Nowa ustawa piętnuje najbardziej niebezpieczne manewry na drodze, takie jak nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie, czy znaczne przekroczenie prędkości. Kara grzywny za te wykroczenia wzrosła o kilkaset złotych. Na własnej skórze mogli się o tym przekonać kierowcy, którzy spowodowali kolizje drogowe.
Wysokie mandaty za spowodowanie kolizji drogowej

Kilka dni temu około 22.30 w Żywcu na ulicy Kopernika, kierujący mercedesem 26-latek, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego zjechał na pobocze, uszkodził znak drogowy, a następnie uderzył w zaparkowane renault. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego otrzymał mandat karny w wysokości 2 tys. zł.


Pół godziny później w Pewli Malej na ulicy Żywieckiej kierujący oplem 32-latek, nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze, gdzie uszkodził kilka przęseł ogrodzenia oraz siatkę ogrodzeniową na długości około 10 metrów. Kierowca za spowodowanie tego zdarzenia drogowego otrzymał mandat karny w wysokości 1020 zł.

Z kolei około 13.25 w Rajczy, kierująca land roverem 43-latka, na prostym odcinku drogi, nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył poprzedzającego ją bmw. Wezwani na miejsce policjanci nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości 1500 zł.

Policja apeluje o jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Większości zdarzeń drogowych możemy uniknąć, respektując obowiązujące zasady. Pamiętajmy, że wpływ na bezpieczeństwo ma każdy uczestnik ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, rozwaga i ostrożność, ale i wzajemny szacunek na drodze z pewnością wpływają na poprawę bezpieczeństwa.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy