32-latek dokonał 3 rozbojów, ukradł 3 samochody i uciekał przed policją

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.02.2022 10:35,
32-latek dokonał 3 rozbojów, ukradł 3 samochody i uciekał przed policją

Bielska policja pod nadzorem bielskiej prokuratury prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia do którego doszło we wtorek (8.02) na terenie gminy Andrychów oraz w powiecie bielskim.

Jak już wczoraj informowaliśmy, po policyjnym pościgu w Czańcu zatrzymany został 32-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Jak się dowiadujemy w bielskiej komendzie policji, mężczyzna trzy razy dokonał rozboju, ukradł trzy samochody i uciekał przed policją, powodując zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Roczynach. Mężczyzna wszedł tam na jedną z posesji i stosując groźby wobec właścicielki pojazdu wymusił na niej wydanie kluczyków do audi Q3,. Skradzionym audi 32-latek pojechał w kierunku powiatu bielskiego. W Bujakowie porzucił skradzione w Roczynach audi, a chwilę potem dokonując kolejnego rozboju skradł samochód marki fiata linea, który pojechał w kierunku Kobiernic, gdzie porzucił samochód i znowu dokonując rozboju "przesiadł" się na fiata pandę.

Potem miał miejsce pościg. Mężczyzna został zatrzymany w Czańcu. Policjanci ustalają, jakimi kierował się motywami. Grożą mu surowe konsekwencje.

- Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Została mu również pobrana krew do analizy laboratoryjnej, aby sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. 32-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego noc spędził w policyjnym areszcie. Nazajutrz został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty między innymi rozboju, kradzieży rozbójniczej, ucieczki przed policjantami, naruszenia nietykalności funkcjonariuszy i uszkodzenia mienia. Wczoraj na wniosek śledczych sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat więzienia - informuje bielska policja.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy