Kosztowne rowerowe przejażdżki po pijanemu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.02.2022 13:51,
Od nowego roku taka jazda zagrożona jest solidną karą finansową.
Kosztowne rowerowe przejażdżki po pijanemu

Kilka dni temu w Bystrej około 15.30 policjanci z komisariatu w Węgierskiej Górce zobaczyli mężczyznę, który kierując rowerem miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mundurowi ustalili, że był to 43-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Niespełna dwie godziny później w Wieprzu, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 39-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Obaj rowerzyści za popełnione wykroczenie otrzymali mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Policja przypomina, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia, polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila). W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Nietrzeźwy rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, stanowi duże zagrożenie na drodze. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo pozostałymi korzystającymi z dróg, może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych, zagrażających nie tylko jemu.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy