Spod gruzów zawalonego domu w Szczyrku wydobyto ciała ofiar [AKTUALIZACJA]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.12.2019 08:20,
Cały czas trwa przeszukiwanie gruzowiska. Spod gruzów wydobyto sześć ciał.
Spod gruzów zawalonego domu w Szczyrku wydobyto ciała ofiar [AKTUALIZACJA]

Do potężnego wybuchu doszło w środę (4.12) około godz 18:30 w Szczyrku na ulicy Leszczynowej. W wyniku eksplozji całkowicie zawalił się trzykondygnacyjny budynek mieszkalny.

Od tej pory na miejscu trwa zakrojona na szeroką skalę akcja ratownicza z udziałem strażaków z kilkudziesięciu jednostek. Działania strażaków początkowo koncentrowały się na gaszeniu pożaru, potem - cegła po cegle - na sprawdzaniu gruzowiska.

Pod gruzami może znajdować się 8 osób, wraz z dziećmi. W budynku mieszkały dwie rodziny.

W czwartek około godziny 1:30 poinformowano, że spod gruzów wydobyte zostały ciała dwóch osób, w tym jednego dziecka. O godzinie 4:30 poinformowano o znalezieniu kolejnych dwóch ciał.

Po godzinie 8:00 rano wojewoda śląski poinformował, że w gruzowisku odnalezione zostało piąte ciało - dziecka. Niestety dwie godziny później ratownicy odnaleźli szóstą ofiarę.

Cały czas trwa przeszukiwanie gruzowiska.

xxx

Wstępnie wiadomo, że przyczyną wybuchu było prawdopodobnie przewiercenie gazociągu średniego ciśnienia, który przebiegał kilka metrów od budynku. Prace w sąsiedztwie gazociągu wykonywała firma zewnętrzna, przewiert wykonywany był po linii gazociągu. Gaz z uszkodzonej rury przedostał się do budynku, doszło do eksplozji i zawalenia się domu.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy