W 2022 roku goprowcy udzielili pomocy 670 poszkodowanym w Beskidach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.01.2023 11:41,
Ratownicy beskidzkiej grupy GOPR ponad pół tysiąca razy wyruszali ratować turystów.
W 2022 roku goprowcy udzielili pomocy 670 poszkodowanym w Beskidach
Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR podsumowali 2022 rok na beskidzkich szlakach. Z akcjami ratowniczymi wyruszali w góry aż 598 razy, udzielając pomocy 670 osobom poszkodowanym (424 akcje, 78 interwencji oraz 96 wielogodzinnych wypraw ratunkowych).

- W ramach naszych działań 15 razy transport poszkodowanego do szpitala odbywał się drogą powietrzną dzięki współpracy z Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Odnotowaliśmy 9 zgonów, do których dochodziło najczęściej przed odnalezieniem osoby poszukiwanej lub w wyniku rozległych obrażeń. W ramach dyżurów narciarskich na 20 stokach pomocy udzielono poszkodowanym w 1497 wypadkach. Nasi ratownicy w celu zapewnienia bezpieczeństwa w górach pełnili służbę przez 129 837 godzin. Podziękowania dla każdego z nich za gotowość, zaangażowanie i cały wkład w rozwój Grupy Beskidzkiej GOPR - informuje GOPR Beskidy.

foto: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy