Wsiadła za kierownicę, mając 2,5 promila

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.09.2021 14:44,
Dzięki obywatelskiej postawie świadka policjanci z drogówki zatrzymali 36-latkę, która wsiadła za kierownicę osobowego volkswagena, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu.
Wsiadła za kierownicę, mając 2,5 promila

Jak informuje bielska policja, w czwartek (16.09) późnym wieczorem na numer alarmowy zadzwoniła kobieta jadąca bielską ulicą Żywiecką. Według niej jadącym tuż przed nią samochodem mogła kierować nietrzeźwa osoba, na co wskazywał sposób jej jazdy.

Zgłaszająca jechała za nią, podając aktualne położenie. Po chwili na miejsce przyjechali mundurowi z bielskiej drogówki i zatrzymali podejrzanego volkswagena do kontroli drogowej. Od kierującej była wyczuwalna silna woń alkoholu, a kobieta po wyjściu z pojazdu miała trudności z poruszaniem się i utrzymaniem równowagi.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miała w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Stróże prawa zatrzymali 36-latce prawo jazdy, a po zakończeniu czynności z uwagi na jej stan upojenia alkoholowego została przekazana pod opiekę rodzinie.

Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi jej kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy