Kobieta oszukiwała podczas zakupów w sklepie

Region, Wiadomości, 19.10.2023 12:25,
Policjanci z Komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali 65-letnią kobietę podejrzaną o oszustwo.
Kobieta oszukiwała podczas zakupów w sklepie

We wtorek policjanci policjanci bielskiej „jedynki” zostali poinformowani przez pracownika ochrony jednego z marketów spożywczych, o ujęciu klientki, która oszukiwała podczas robienia zakupów. Okazało się, że kobieta będąc na dziale samoobsługowym zważyła produkt, zaniżając jego wagę i jednocześnie cenę. 65-latka po zważeniu towaru uznała, że kwota do zapłaty jest zbyt wysoka.

Zważyła więc go drugi raz, tym razem podtrzymując torbę z towarem, powodując zaniżenie ciężaru ważonych produktów. Następnie nakleiła metkę z zaniżoną o prawie połowę ceną na towar. Policjanci zatrzymali oszustkę, która usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. Nieuczciwa klientka za popełnione przestępstwo będzie odpowiadać przed sądem.

Policja przypoomina: pamiętajmy, że nie tylko oszukiwanie podczas ważenia produktów grozi poważnymi konsekwencjami. Taką samą odpowiedzialność karną możne ponieść osoba, która zmienia naklejkę - metkę, z ceną droższych towarów na tańsze lub dołoży towar do wcześniej zważonego produktu z wydrukowaną już ceną. Oszustwo jest przestępstwem o którym mówi art. 286 kodeksu karnego. Należy pamiętać, że dla popełnienia tego przestępstwa nie jest istotna wysokość szkody majątkowej.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy