reklama

Rok więzienia za atak na ratowników medycznych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 13.10.2023 07:21,
Sprawca został skazany na karę jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności.
Rok więzienia za atak na ratowników medycznych
Kilka miesięcy temu doszło do brutalnego ataku na dwóch ratowników medycznych Bielskiego Pogotowia Ratunkowego podczas interwencji na terenie miasta. Incydent ten wstrząsnął pracownikami wywołując lawinę oburzenia i ukazał trudności, z jakimi spotykają się służby medyczne w codziennej pracy.


Natychmiast po zaistniałym zdarzeniu decyzją dyrektora bielskiego pogotowia Wojciecha Waligóry pokrzywdzonym ratownikom została zapewniona pomoc prawnika Bielskiego Pogotowia Ratunkowego adwokata Damiana Piętki.

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej szybko rozpatrzył sprawę i wydał wyrok. Sprawca został skazany na karę jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności oraz został zobowiązany do zapłacenia nawiązki na rzecz pokrzywdzonych.

- Incydent ten przypomina nam o ogromnym wysiłku i poświęceniu, jakie medycy codziennie wkładają w swoją pracę na rzecz innych. Ich praca jest niezwykle ważna i zasługuje na pełne wsparcie i szacunek ze strony społeczności oraz instytucji państwa. Przypominamy wszystkim medykom, że każda napaść lub znieważenie funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem i powinno być bezzwłocznie zgłoszone dyrekcji, która zawsze zapewni swoim pracownikom pomoc i wsparcie - informuje Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

źródło: Bielskie Pogotowie Ratunkowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy