20-latek jechał 121 km/godz. w terenie zabudowanym

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.10.2023 12:24,
20-letni pirat drogowy zatrzymany.
20-latek jechał 121 km/godz. w terenie zabudowanym
Jazda samochodem z nadmierną prędkością to ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. Policjanci z bielskiej grupy SPEED zatrzymali kierującego, który w obszarze zabudowanym pędził ponad 121 km/h w związku z czym stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.


Policjanci z grupy SPEED bielskiej komendy, w sobotnią noc zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Citroenem, który przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 71 km/h. Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Młody kierowca jechał bielską ulicą Niepodległości z prędkością 121 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 71 km/h stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał 15 punktów karnych oraz został ukarany mandatem karnym 2500 zł.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę wysokiego mandatu karnego, nałożenie punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy