reklama

Kolizja na ekspresówce. W busie nielegalni imigranci

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.09.2023 12:32,
W jednym z samochodów przewożonych było osiemnastu obywateli Syrii.
Kolizja na ekspresówce. W busie nielegalni imigranci

W miniony wtorek po 10.00 dyżurny Komisariatu Policji w Rajczy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło w Milówce na drodze S1. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak ustalili, kierujący fordem transit nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i najechał na tył naczepy pojazdu scania.

Sprawca kolizji przed przybyciem służb uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, w samochodzie przewoził 18 obcokrajowców. Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy wykonywali z nimi dalsze czynności procesowe.

Jak ustalili, zatrzymani byli obywatelami Syrii w wieku od 16 do 37 lat. Wśród nich była również kobieta w wieku 20 lat. Osoby te przebywały na terenie naszego kraju nielegalnie. Posiadały przy sobie jedynie potwierdzenia o pobycie obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji. W związku z czym pełnoletni Syryjczycy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi im kara nawet 3 lat więzienia. Wszyscy zostali przekazani słowackim służbom.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy