Zatrzymani za pobicie ochroniarza w Sferze

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.09.2023 09:04,
Wracamy do sprawy z ubiegłego roku, a dokładnie wydarzeń z dnia 1 września 2022 roku, kiedy doszło do pobicia ochroniarza w Galerii Sfera przy ul. Mostowej w Bielsku-Białej.
Zatrzymani za pobicie ochroniarza w Sferze
Działania policjantów Zespołu do spraw Przestępczości Nieletnich Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej doprowadziły do ustalenia sprawców pobicia, a co istotne młodzi ludzie stanęli przed obliczem Sądu Rejonowego w Oświęcimiu – III Wydział Rodzinny i Nieletnich, gdzie uznano, że nieletni dopuścili się czynu karalnego. Wobec nich zastosowano środek wychowawczy w postaci zobowiązania do wykonania prac społecznych w wymiarze określonym przez Sąd.


Zdarzenie miało miejsce 1 września 2022 roku, przy ul. Mostowej w Bielsku-Białej. Pokrzywdzony w zajściu został ochroniarz Galerii Sfera, który zwrócił uwagę grupie młodzieży zakłócającej spokój w miejscu publicznym, które to grono powakacyjne rozluźnienie potraktowało zbyt dosłownie. Wówczas wtedy jeszcze nieletni sprawcy pobicia uderzyli kilkukrotnie ochroniarza, powodując tym samym dotkliwe w skutkach obrażenia.

Sprawcy owego zajścia w chwili dokonania czynu byli nieletni, w związku z tą okolicznością osoby takie nie odpowiadają za popełnione przestępstwo na zasadach przewidzianych przez kodeks karny. Podstawą odpowiedzialności dedykowaną specjalnie dla osób nieletnich jest ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Sprawcy mogliby odpowiadać na zasadach określonych przez kodeks karny, gdyby czynu, o którym mowa dopuścili się po ukończeniu 17 roku życia.

- Miejmy nadzieję, że kontakt młodych wiekiem ludzi z wymiarem sprawiedliwości przyniesie wymierne korzyści i wyniosą z tego naukę, która pozwoli im uniknąć kłopotów w życiu dorosłym - komentują bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy