Bielsko-Biała ma Uniwersytet Bielsko-Bialski!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 25.08.2023 07:55,
Już od września zmiany.
Bielsko-Biała ma Uniwersytet Bielsko-Bialski!
22 sierpnia w Dzienniku Ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 1672) opublikowano ustawę zawierającą zapis o zmianie z dniem 1 września 2023 r. nazwy Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na Uniwersytet Bielsko-Bialski.


Historia bielskiej uczelni sięga 1969 roku, kiedy w wyniku porozumienia ówczesnych władz Bielska-Białej z Politechniką Łódzką, powstała Filia Politechniki Łódzkiej w Bielsku-Białej. Przez ponad 30 lat Nasza Uczelnia kształciła inżynierów.
W 2001 roku, przy wsparciu otoczenia społeczno-politycznego, nastąpiło przekształcenie Filii w samodzielną uczelnię – Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Kontynuując tradycje kształcenia technicznego, rozszerzono ofertę dydaktyczną o nauki społeczne i humanistyczne. Nowa uczelnia bardzo dobrze odpowiadała na potrzeby rozwijającego się miasta oraz zmian społeczno-gospodarczych w Polsce. Z upływem kolejnych lat Akademia rozpoczęła także kształcenie przyszłych pracowników służby zdrowia.

- Od ponad 50 lat działamy jako jedyna publiczna uczelnia akademicka w Bielsku-Białej. Nowy rok akademicki 2023/2024 rozpoczniemy już jako Uniwersytet Bielsko-Bialski. Jest to owoc koncentracji naszej działalności w zakresie rozwoju naukowego, aktywności dydaktycznej, a także budowy nowej oraz modernizacji istniejącej infrastruktury badawczej, dydaktycznej i socjalnej. Jestem przekonany, że wspólnie podejmujemy wyjątkowe zobowiązanie i odpowiedzialność za rozwój Naszej Uczelni, miasta Bielska-Białej i całego regionu, które wypełnimy zapewniając kształcenie uniwersyteckie dla młodzieży. W roku akademickim 2023/2024 Uniwersytet Bielsko-Bialski będzie prowadził kształcenie na 24 kierunkach studiów, a badania naukowe będą realizowane w 10 dyscyplinach naukowych w ramach 4 dziedzin nauki. Bardzo dziękuję wszystkim Pracownikom i Studentom Naszej Uczelni za zaangażowanie i pracę umożliwiającą rozpoczęcie nowego roku akademickiego w ramach Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego – wspólnoty wszystkich nauk, pracowników i studentów - mówi dr hab. inż. Jacek Nowakowski, prof. ATH, Rektor.

źródło: materiały prasowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy