Pijani kierowcy na bielskich drogach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 14.08.2023 11:26,
Pijani kierowcy na bielskich drogach

Tylko od piątku do niedzieli bielscy policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Jazda na „podwójnym gazie” to wciąż zbyt częste zjawisko na naszych drogach. Od początku sierpnia było ich było ich, aż 20! Nie ma dnia, żeby w ręce stróżów prawa nie wpadł taki drogowy przestępca.

Policja przypomina: jeśli jesteś świadkiem tego, jak ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu, niezwłocznie zawiadom najbliższą jednostkę Policji lub numer alarmowy 112.

- Ostrzegamy! Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć koszty kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości - informuje bielska policja.

Do pierwszego zatrzymania doszło około północy w piątek w Szczyrku, gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy zostali wezwani do zdarzenia z udziałem 51-latki, która kierując pojazdem marki Dacia uderzyła w słupki i zniszczyła infrastrukturę drogową. Jak się okazało po badaniu alkomatem kierująca Chorzowianka, której zatrzymano prawo jazdy miała blisko promil alkoholu w organizmie, zatrzymano jej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu. Tego samego dnia w Bielsku-Białej na ul. Cieszyńskiej policjanci bielskiej drogówki zatrzymali 39-latka, który kierując fordem przekroczył dopuszczalną prędkość. Jak się okazało to nie było jego jedyne przewinienie, bowiem badanie alkomatem wykazało, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.


W sobotę rano 12 czerwca w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Miliardowickiej bielscy policjanci zatrzymali z kolei 52 – latka, który kierował rowerem mając w organizmie blisko 2,5 promila. Nieodpowiedzialnego kierowcę ukarano wysokim mandatem. Podobna sytuacja miała miejsce parę minut później również w Czechowicach-Dziedzicach na ul. Zdrowej, gdzie mundurowi zatrzymali rowerzystę, który kierował mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Również w tym przypadku dla nieodpowiedzialnego 58-letniego mieszkańca powiatu bielskiego kontrola zakończyła się wysoką grzywną.


Policjanci z Kobiernic w Porąbce w sobotnie popołudnie zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który kierując samochodem marki Opel, mając w organizmie przeszło blisko dwa promile alkoholu spowodował kolizję z dwoma innymi pojazdami. Kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierujący wpadli w ręce stróżów prawa w niedzielę. Do pierwszego zatrzymania doszło o 9.00 rano w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Wierzbowej, gdzie zatrzymano 36-latka który kierował rowerem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Z kolei w Bielsku-Białej przy ulicy Górskiej parę minut po godzinie 15.00 policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 65 latka z Mikołowa, który kierował mazdą mając blisko pół promila alkoholu w organizmie, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Do ostatniego zdarzenia doszło po godzinie 16.00 w Czańcu, gdzie policjanci z Kobiernic i bielskiej drogówki zatrzymali kierującego audi, który miał poruszać się zygzakiem i zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 39-letni mieszkaniec powiatu bielskiego miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu, zatrzymano mu prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo drogowe odpowie przed sądem.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy