Można głosować na przedszkole i Cavatinę

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 11.08.2023 10:32,
Do 31 sierpnia można głosować na inwestycje zgłoszone do konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2023. Dwie spośród 35 nominowanych realizacji znajdują się w Bielsku-Białej. To rozbudowa budynku Przedszkola nr 4 przy ul. Kazimierza Wielkiego i Cavatina Hall.
Można głosować na przedszkole i Cavatinę

celem konkursu organizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego, a prowadzonego na stronie internetowej npp.slaskie.pl jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. Nagradzane będą najciekawsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne kształtujące przestrzeń publiczną województwa śląskiego.

Prace zgłaszane do konkursu oceniane będą przez jury konkursowe - członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Natomiast tradycją stało się też głosowanie internetowe pod adresem https://npp.slaskie.pl/vote/project_28 Zadanie z największą liczbą oddanych przez internet głosów zdobędzie nagrodę publiczności.

Zachęcamy do udziału w plebiscycie i oddania głosu na bielskie propozycje.

Rozbudowa budynku Przedszkola nr 4 w Bielsku-Białej
Inwestycja usytuowana jest przy ul. Kazimierza Wielkiego 12. Jej celem było zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych. Przedszkole nr 4 jest najnowocześniejszym przedszkolem tego typu w powiecie bielskim. Inwestycja objęła rozbudowę istniejącego budynku o sześć oddziałów. Rozbudowany, trzykondygnacyjny obiekt został połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem od strony ul. Kazimierza Wielkiego.


Nowa część posiada powierzchnię użytkową przekraczającą 1.900 m². W obiekcie znajdują się sale dydaktyczne z zapleczem sanitarnym, sale do zajęć indywidualnych, sale wykładowe i sale narad, blok żywieniowy oraz pomieszczenia techniczne dla obsługi. Budynek w rozbudowywanej części został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W salach przedszkolnych, jak i w całym przedszkolu, zadbano o nowoczesne wyposażenie i radosny wystrój – inspirowany najpopularniejszymi bajkami rysunkowymi, tworzonymi przez Studio Filmów Rysunkowych.


W ramach prac wykonany został plac zabaw oraz taras zewnętrzny. Plac posiada nowoczesne wyposażenie, zjeżdżalnie, drabinki, piaskownicę i inne zestawy zabawowe. Wiata rekreacyjna została wyremontowana, a teren wokół przedszkola zagospodarowany zielenią. Posadzone drzewa oraz niska i ozdobna roślinność świetnie komponują się z elegancką, drewniano-czarną elewacją. Stworzono również komfortowy parking z miejscami postojowymi dla samochodów. Powstało nowe ogrodzenie wokół całego kompleksu. Koszt inwestycji to prawie 14 mln złotych.

Cavatina Hall w Bielsku-Białej
To unikatowy w skali kraju projekt mixed-use, nagradzany za architekturę w Polsce i za granicą. Jego charakterystyczna, futurystyczna szklana kopuła - kryjąca świetnie wyposażoną i nagłośnioną salę koncertową - stała się już nowym znakiem rozpoznawczym miasta. Jest to także pierwszy obiekt tego typu w Polsce, który uzyskał międzynarodowy certyfikat prośrodowiskowy BREEAM.


Projekt w unikatowy sposób łączy funkcję biurową z kulturalną. Oprócz części biurowo-usługowej w obiekcie znajduje się wysokiej klasy studio nagrań oraz sala koncertowa na 1.000 osób, która z powodzeniem może również służyć do organizacji konferencji i prezentacji. Połączenie tych funkcji to swoista odpowiedź na zapotrzebowanie regionu.
Bielsko-Biała to jedno z najprężniej rozwijających się miast w Polsce z zapotrzebowaniem na wysokiej jakości obiekty o zróżnicowanej funkcji, jednocześnie to miasto, w którym – pomimo organizacji różnych festiwali muzycznych – brakowało do tej pory dużej sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia.

źródło: Najlepsza Przestrzeń Publiczna, FOTO: Przedszkole nr 4 przy ul. Kazimierza Wielkiego, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy