Od września większa strefa płatnego parkowania w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 02.08.2023 11:00,
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przypomina, że 1 września br. strefa płatnego parkowania zostanie poszerzona o kolejne ulice: Podwale, Stefana Okrzei, Michała Grażyńskiego, Nadbrzeżną, Towarzystwa Szkoły Ludowej oraz Komorowicką - na odcinku od ul. Józefa Piłsudskiego do Towarzystwa Szkoły Ludowej.
Od września większa strefa płatnego parkowania w Bielsku-Białej

Uchwałę o poszerzeniu strefy płatnego parkowania w okolicach Galerii Sfery Rada Miejska Bielska-Białej podjęła 6 czerwca br. z uwagi na występujący deficyt miejsc postojowych w tym rejonie.

Na poszerzonym obszarze strefy płatnego parkowania będzie ok. 190 miejsc parkingowych, zamontowanych zostanie 11 parkomatów.

- Rozpoczęcie poboru opłat w tym obszarze wzbudzi rotację parkujących tam pojazdów i wyeliminuje tym samym postoje długookresowe. Poprawi to sytuację parkingową w tym rejonie miasta. Po rozszerzeniu obszar obecnej strefy płatnego parkowania powiększy się o kolejne 190 miejsc postojowych - informował na sesji Rady Miejskiej dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej Wojciech Waluś.

O uzyskanie abonamentu parkingowego będą mogli ubiegać się mieszkańcy oraz dodatkowo przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w lokalach przylegających bezpośrednio do granicy strefy płatnego parkowania, a nie tylko tych znajdujących się w jej obszarze.

Godziny funkcjonowania strefy płatnego parkowania, stawki opłat za postój, jak i opłat abonamentowych nie ulegają zmianie. Informacje na ten te mat znajdują się pod linkiem: https://mzd.bielsko.pl/sppbb/

Przypominamy, że z chwilą zakończenia prac związanych z przebudową ul. Cyniarskiej zostaną oddane do użytku dwa nowe parkingi wchodzące w skład strefy płatnego parkowania, obejmujące 47 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, 9 miejsc dla pojazdów osób niepełnosprawnych, a także 2 miejsca wyposażone w stację ładowania dla pojazdów elektrycznych. W ich pobliżu zlokalizowane będą dwa parkomaty.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy