Bałagan z hulajnogami. Czy rząd planuje zmienić przepisy? Poseł interweniuje

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 20.07.2023 12:33,
Poseł Przemysław Koperski na wniosek Tadeusza Gierycza – Prezesa Koła Grodzkiego w Bielsku-Białej Polskiego Związku Niewidomych zwrócił się do Ministerstwa Infrastruktury z interpelacją poselską dotyczącą uregulowania kwestii parkowania miejskich hulajnóg elektrycznych w kontekście zagrożeń, jakie stwarzają dla szczególnych grup mieszkańców, w tym osób niewidomych i słabowidzących.
Bałagan z hulajnogami. Czy rząd planuje zmienić przepisy? Poseł interweniuje


Parlamentarzysta zapytał m.in. o to, jakie konkretne kroki podejmuje Ministerstwo Infrastruktury w celu systemowego uregulowania korzystania z hulajnóg elektrycznych w miastach oraz czy ministerstwo rozważa wprowadzenie ścisłych przepisów dotyczących parkowania hulajnóg elektrycznych w stacjach dokujących, co znacznie ograniczyłoby ich pozostawianie w dowolnych miejscach.

W odpowiedzi możemy przeczytać, że w odczuciu Ministerstwa w Polsce obecnie są przepisy prawne, które porządkują ruch hulajnóg elektrycznych i zapewniają bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, dlatego też resort nie planuje zmian legislacyjnych w tym zakresie.

Interpelacja posła

Odpowiedź z ministerstwa


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy