Nowy sprzęt dla bielskiego szpitala

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 17.07.2023 13:02,
Fotele zabiegowe, wózki anestezjologiczne, a także łóżka szpitalne sterowane elektrycznie - trafiły do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Sprzęt kosztował 466.000 zł.
Nowy sprzęt dla bielskiego szpitala

Pieniądze na jego zakup w całości pochodziły z funduszy europejskich, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Europejski Fundusz Społeczny.

Z dwóch nowych foteli zabiegowych korzystają pacjenci Oddziału Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej. Pozwalają one na przeprowadzenie zabiegów w komfortowych warunkach. Możliwość regulacji pozwala na dostosowanie sprzętu do wykonywanej czynności.

Trzynaście wózków anestezjologicznych zamontowanych zostało na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Posiadają po kilka szuflad, pojemniki na odpady oraz uchwyty na akcesoria lekarskie m.in. kroplówki. Są także lekkie, łatwe do mycia i dezynfekcji.

35 łóżek szpitalnych sterowanych elektrycznie trafiło na oddziały: neurologii z pododdziałem udarowym, urologii i onkologii urologicznej, hematologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz laryngologii i onkologii laryngologicznej.

Łóżka umożliwiają m.in. właściwe ułożenie chorego i zmianę pozycji jego ciała w zależności od potrzeb.

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy