reklama

Bielskie MZK ma nowy pojazd, ale tym razem to nie autobus

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 19.07.2023 14:30,
Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej ma nowy samochód pogotowia technicznego.
Bielskie MZK ma nowy pojazd, ale tym razem to nie autobus

To bardzo nowoczesny, bezpieczny i świetnie wyposażony pojazd do holowania i drobnego serwisu autobusów na miejscu zdarzenia. 18 lipca w siedzibie spółki odbyła się prezentacja nowego pogotowia.

Dla kontrastu obok nowoczesnego pojazdu na podwoziu MAN od firmy Tevor na placu zajezdni stanęło stare pogotowie techniczne.

- Możecie zobaczyć, z czego korzystaliśmy do tej pory. Przez ponad 30 lat służył nam do holowania autobusów, bo nawet w najlepszej firmie pojazdy ulegają awarii – mówił prezes MZK Hubert Maślanka, wskazując na wyprodukowany w 1988 roku autobus, który po 15 latach wożenia pasażerów w 2007 został przerobiony na pogotowie techniczne. - W skali miesiąca robimy około 1.000 kilometrów naszym pogotowiem technicznym. To pokazuje liczbę koniecznych wyjazdów. Nie zawsze jest to związane z tym, że tabor jest wysłużony, są to różne awarie – mówił H. Maślanka.

Nowe pogotowie techniczne to pojazd o masie całkowitej 19 ton, ma 10,9 metrów długości, 2,55 metrów szerokości i aż 3,3-3,4 wysokości. Został wyprodukowany w tym roku. Ma 16 biegów do przodu oraz 2 do tyłu, dwie wyciągarki o sile uciągu 22,6t każda oraz możliwość niezależnego wysuwu stóp podporowych, a także rozkładany i wysuwany trawers hydrauliczny przystosowany do holowania pojazdów.

Koszt zakupu pojazdu to 2.263.200,00 złotych brutto.

źródło: UM Bielsko-Biała / fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy