Z Klocków LEGO® zbudowali skocznię w Wiśle Malince!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 06.07.2023 08:58,
Skocznia im. Adama Małysza - Wisła Malinka, czyli największa skocznia narciarska w Beskidzie śląskim zbudowana z 70 000 klocków LEGO® w skali 1:120
Z Klocków LEGO® zbudowali skocznię w Wiśle Malince!

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Beskidzie Śląskim. Skocznia stoi tam już od 1935 r. jednak

w 2003 r. zdecydowano się przebudować ją od podstaw, dlatego to rok 2008 jest uznawany za rok otwarcia nowego obiektu. Pierwszą osobą, która oddała skok na nowej skoczni był nie kto inny jak Adam Małysz, którego imieniem nazwano obiekt. Stało się to po letnich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich w 2008 r.

Skocznia aktualnie szykowana jest do gruntownego remontu, który ma się rozpocząć niebawem i dlatego organizatorzy Wystawy postanowili uwiecznić ją w formie w jakiej służyła sportowcom przez ostatnie 15 lat. Dzięki temu młodsze pokolenia będą miały okazję widywać „Malinkę”, w wersji w jakiej istnieje obecnie. W projekt tworzenia skoczni zaangażowanych było 7 osób, które pracowały nad nim 3 miesiące. Do budowy skoczni użyto ponad 100 kształtów klocków LEGO®, które w makiecie występują w kilkunastu różnych kolorach. Ponadto na makiecie można zobaczyć figurkę zawodnika podczas „wychodzenia z progu”.

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok osobiście odsłoni makietę już w czwartek 13 lipca 2023r. o godzinie 11:30 na Wystawie Budowli z Klocków LEGO® w DH Świerk w Wiśle (ul. 1 maja 65, przy deptaku głównym). Gościem specjalnym będzie również dyrektor skoczni Andrzej Wąsowicz, który przedstawi wiele ciekawych informacji dotyczących historii obiektu.

Oprócz nowej makiety na Wystawie można zobaczyć min.:

3 METROWEGO TIE FIGHTERA™ czyli jednego z najbardziej rozpoznawalnych statków z sagi
STAR WARSTM. Do uzyskania tak spektakularnego efektu wykorzystano 150 000 kultowych klocków.

MAKIETY INSPIROWANE POSTACIAMI ZE ZNANYCH BAJEKNa Wystawie zobaczyć można również makiety inspirowane scenami z ulubionych bajek takich jak Świnka PeppaTM”, Psi PatrolTM, Kubuś Puchatek i Przyjaciele©, SmerfyTM oraz Pingwiny z MagdagaskaruTM.

FIGURA PIOTRA ŻYŁY W SKALI 1:1

Twórcy Wystawy odwzorowali również figurę znanego i lubianego skoczka narciarskiego, zawodnika klubu WSS Wisła. Reprezentant Polski i olimpijczyk został odtworzony w skali 1:1 z 70 000 klocków LEGO®.

FUN PARK - STREFA ZABAWY KLOCKAMI

Dla wszystkich fanów klocków ,oprócz możliwości zobaczenia niesamowitych modeli, organizatorzy przygotowali specjalną strefę Fun Park, gdzie każdy może puścić wodzę swojej wyobraźni. To wyjątkowe miejsce, gdzie z pomocą wielu znajdujących się tam instrukcji można bawić się niezliczoną ilością klocków, zupełnie inaczej niż w domu.

3D TRICK GALLERY

Obok Wystawy z imponującymi modelami zbudowanymi z klocków znajduje się druga Wystawa, 3D Trick Gallery. Wystawa przestrzennych obrazów to miejsce gdzie można wykonać niesamowite zdjęcia w niecodziennych, abstrakcyjnych a czasem nawet niemożliwych sytuacjach. To doskonały pomysł na zabawę dla całej rodziny, spotkanie
z przyjaciółmi czy nawet randkę.

Więcej informacji o Wystawie na stronie: https://wystawaklockow.pl/wisla/

- Informacja prasowa -

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy