Kolejne jubileusze małżeńskie w ratuszu

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 26.06.2023 11:58,
22 czerwca w sali sesyjnej bielskiego Ratusza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski spotkał się z małżonkami, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat.
Kolejne jubileusze małżeńskie w ratuszu

Prezydent złożył małżonkom-jubilatom gratulacje i życzenia oraz odznaczył ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do życzeń składanych jubilatom przyłączył się również proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Białej ks. kanonik Andrzej Mojżeszko i proboszcz parafii ewangelickiej w Białej ks. Robert Augustyn.

Medale i gratulacje z okazji 50-lecia wspólnego życia odebrały następujące pary: Anna i Sylwester Bodzinowscy, Anna i Antoni Brańscy, Maria i Franciszek Czechowie, Anna Malinowska-Drąg i Adam Drąg, Anna i Bronisław Gaurowie, Genowefa i Marian Gocołowie, Wanda Huma-Szabelska i Jerzy Huma-Szabelski, Barbara i Edward Iwaniccy, Ewa i Józef Jakubcowie, Adela i Marek Korneccy, Teresa i Juliusz Kowalczykowie, Czesława i Franciszek Królowie, Krystyna i Józef Miklerowie, Józefa i Jan Ogonowscy, Maria i Henryk Puczkowie, Irena i Jerzy Stryczkowie, Jadwiga i Stanisław Szapertowie, Janina i Zbigniew Wołyńcowie, Janina i Jerzy Zwięczakowie.

Natomiast 60 lat wspólnego życia świętowali: Krystyna i Tadeusz Calińscy oraz Ilza i Fryderyk Włosokowie. Gratulacje i kwiaty odebrały w tym dniu również pary, które przeżyły ze sobą 65 lat: Leokadia i Wiktor Bartkowscy oraz Helena i Bolesław Stokłosowie.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

źródło: UM Bielsko-Biała, fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy