Ćwiczenia służb ratowniczych na lotnisku. Samochód uderzył w samolot

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.06.2023 11:35,
Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na teren lotniska wjeżdża z dużą prędkością samochód i uderza w znajdujący się na pasie startowym samolot.
Ćwiczenia służb ratowniczych na lotnisku. Samochód uderzył w samolot
W czwartek (15.06) na terenie lotniska Aeroklubu Bielsko-Bialskiego w Bielsku-Białej odbyły się ćwiczenia mające na celu sprawdzenie współdziałania służb ratowniczych w przypadku zaistnienia wypadku lotniczego.


Bielska Komenda Miejska PSP informuje, że scenariusz zakładał, że na teren lotniska wjeżdża z dużą prędkością samochód i uderza w znajdujący się na pasie startowym samolot na pokładzie którego znajdowały się dwie osoby poszkodowane. Równolegle na lotnisku odbywa się kurs spadochronowy i jeden ze skoczków zawisł na dachu hangaru.

- W czasie działań bielscy strażacy współdziałali wspólne z Bielskie Pogotowie Ratunkowe w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej osoby osobom poszkodowanym. W manewrach brali również udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, których zadaniem było pojmanie kierowcy samochodu osobowego, który spowodował wypadek.

Ćwiczenia stanowiły również dobrą okazję do sprawdzenia procedur alarmowania służb ratunkowych przez personel lotniska w razie zagrożenia - informuje PSP Bielsko-Białaźródło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy