reklama

Ponad 100 interwencji strażaków po burzy w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.08.2023 08:59,
Straty są duże, ale na szczęście nie było osób poszkodowanych.
Ponad 100 interwencji strażaków po burzy w Bielsku-Białej
We wtorek (22.08) j wieczorem w wyniku gwałtownych burz, Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała ponad 100 interwencji. Większość zdarzeń miała miejsce na terenie Bielska-Białej oraz gminy Jasienia. Strażacy usuwali powalone drzewa, zabezpieczali uszkodzone połacie dachowe oraz pozrywane linie energetyczne.


Na ulicy Alei Armii Krajowej w Bielsku-Białej wskutek silnego wiatru z dachu budynku zerwało się około 600 mkw blachy, która spadła na sąsiednie posesje. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Miejsce, gdzie znajdował się dach wygrodzono taśmą ostrzegawczą. Następnie zabezpieczono resztki dachu na budynku, przeniesiono składowany na poddaszu towar (części samochodowe) w bezpieczne, suche miejsce oraz zabezpieczono część dachu folią. Strażacy zabezpieczali również uszkodzone dachy w rejonie ulicy Olszówki oraz Karpackiej.

Na ul. Olszówki drzewo spadło na budynek wielorodzinny i uszkodziło dach (uszkodzone liczne dachówki, w tym gąsiory, śniegołazy i rynny oraz powstały pęknięcia w środku mieszkania). Strażacy przy zastosowaniu technik alpinistycznych usunęli drzewo z budynku.

Na ulicy Doliny Miętusiej w Bielsku-Białej drzewo przewróciło się na trzy pojazdy na parkingu.

Na posesji przy ulicy Karpackiej drzewo spadło na garaż i dwa samochody.

źródło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy