22 września bezpłatne autobusy w Bielsku-Białej. Jest jeden warunek

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 19.09.2023 09:32,
Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską 22 września w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu! Bielsko-Biała po raz dwunasty włącza się w europejska kampanię i zachęca mieszkańców, by przesiedli się do autobusów miejskich.
22 września bezpłatne autobusy w Bielsku-Białej. Jest jeden warunek

Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, czyli w piątek 22 września, w Europejskim Dniu bez Samochodu, na wszystkich liniach komunikacyjnych obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej będzie można podróżować bez biletu - za okazaniem w trakcie przejazdu dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem, z ważnym badaniem technicznym (również za pomocą modułu moje pojazdy w aplikacji mObywatel) i dowodem tożsamości.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską, odbywającą się corocznie od 16 do 22 września.

Celem kampanii ETZT jest zachęcenie mieszkańców obszarów miejskich do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń poprzez wybrania alternatywnych, bardziej ekologicznych środków podróżowania, w szczególności jazdy rowerem i korzystania z publicznego transportu zbiorowego.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy