Areszt za znęcania się nad rodziną

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 14.09.2023 08:20,
Policjanci z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej w dniu 8 września 2023 roku zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad małżonką oraz dziećmi.
Areszt za znęcania się nad rodziną

W miniony piątek policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Bielsku-Białej, gdzie jeden z domowników wszczął awanturę ze swoimi najbliższym. Jak ustalili policjanci, rodzina miała doświadczać traumatycznych przeżyć w okresie od czerwca 2022 do dnia 8 września 2023 roku. Zajścia które prowokował mężczyzna nosiły znamiona znęcania się nad członkami rodziny w sposób fizyczny jak i psychiczny.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Następnie policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty znęcania się nad członkami swojej rodziny. Kolejnym etapem, który miał na celu zapobieżenie dalszej eskalacji agresji było wydanie przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Warto wskazać, że najczęściej „domowi oprawcy” odpowiadają z art. 207 §1 kodeksu karnego, który wprost mówi, że kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostająca w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osoba nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Policja przypomina, że przemoc która stosowana jest w domu, w stosunku do osób najbliższych jest zawsze zabroniona, niezależnie od jej postaci, intensywności, częstotliwości czy innych okoliczności.

Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy fizycznej i psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne również jest, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii.


źródŁo: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy