Duża akcja policji, jedna osoba trafiła za kratki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 14.09.2023 09:17,
Jeden z podejrzanych trafił już do aresztu.
Duża akcja policji, jedna osoba trafiła za kratki
Wytężona praca operacyjna oraz procesowa, jak również ogromne zaangażowanie bielskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową doprowadziła ich do jednoczesnego zatrzymania na terenie Czechowic-Dziedzic łącznie 4 osób, w tym kobiety poszukiwanej listem gończym oraz mężczyznę poszukiwanego przez Prokuraturę za wcześniejsze sprawy, w tym posiadania broni palnej oraz narkotyków.

W związku z realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia funkcjonariuszy doszło do siłowego wejścia wraz z Samodzielnymi Pododziałami Kontrterrorystycznymi Policji. Środki, jakie podjęto były w pełni uzasadnione, albowiem Policja realizowała czynności wobec osób, które w przeszłości były karane między innymi za posiadanie broni palnej oraz przestępstwa narkotykowe i inne.Ciężka praca i żmudne działania operacyjne „narkotykowych” przyniosły zamierzony efekt. W mieszkaniu ujawniono różnego rodzaju środki narkotyczne, przyrządu przystosowane do nielegalnej konsumpcji środków narkotycznych, maczetę, kije bejsbolowe, przedmioty przypominające broń palną, jak również amunicję, wagi dilerskie oraz znaczną ilość gotówki. Odnalezione jednostki broni zostaną dodatkowo poddane ekspertyzie pod kątem rozpoznania czy nie służyły do popełnienia przestępstw z użyciem broni, nadto ujawniono i zabezpieczono elementy garderoby policyjnej, radiostację, które również mogły posłużyć do celów przestępczych, co zbadają teraz "narkotykowi".

Policjanci zbierając dowody w sprawie zebrali wystarczającą ilość materiałów, by Prokuratura w Pszczynie mogła wystąpić z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Pszczynie o tymczasowy areszt w stosunku do jednego z podejrzanych. Na wniosek Prokuratury Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa całej „czwórce” grożą wysokie kary pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a praca kryminalnych zajmujących się przestępczością narkotykową może skutkować kolejnymi zatrzymaniami.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy