Ukradł alkohol za 7,79 złotych i zaatakował ochroniarza

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 12.09.2023 09:55,
Po interwencji mundurowych 23-letni mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Grozi mu nawet 10 lat za kratami
Ukradł alkohol za 7,79 złotych i zaatakował ochroniarza

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 września. Do jednego ze sklepów przy ul. Kierowej w Bielsku-Białej przyszedł mężczyzna, zabrał z półki alkohol o wartości 7,79 złotych, po czym chciał wyjść nie płacąc. Kiedy pracownik sklepu próbował go zatrzymać, mężczyzna zaatakował go, uderzając pracownika ochrony pięścią w twarz. Wezwany na miejsce patrol zatrzymał krewkiego 23-latka.

Bielska policja informuje, że do kradzieży sklepowych dochodzi niemal codziennie. Kradzież może być kwalifikowana jako wykroczenie lub przestępstwo. Kradzież w chwili kiedy wartość skradzionego przedmiotu przekracza 500 złotych, jest przestępstwem z artykułu 278 § 1 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Poniżej 500 zł mamy do czynienia z wykroczeniem z artykułu 119 kodeksu wykroczeń, za które sprawca podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

W opisywanym zdarzeniu kwalifikacja czynu z wykroczenia przekształciła się w przestępstwo. A dokładnie w kradzież rozbójniczą, która swój wyraz znajduje w art. 281 kodeksu karnego. Mówi o tym, że: „Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat dziesięciu”.
O dalszym losie mężczyzny zadecyduje Sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy