Stock przejmuje Polmos Bielsko-Biała

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 31.08.2023 09:06, INFORMACJA PRASOWA
Stock Spirits Group, poprzez swoją polską spółkę zależną Stock Polska, sfinalizowała przejęcie Polmosu Bielsko-Biała S.A.
Stock przejmuje Polmos Bielsko-Biała
Polmos Bielsko-Biała zajmuje się produkcji alkoholi czystych i smakowych, którego sztandarowymi produktami są wódki premium – Biały Bocian i Ogiński, wódka Żytnia oraz krem jajeczny Advocaat. Produkty te są cenione za wysoką jakość dzięki najwyższym standardom produkcji.

– Polmos Bielsko-Biała jest cenionym producentem wysokiej jakości alkoholi w Polsce. Przejęcie firmy jest ważnym etapem w realizacji strategii wzrostu naszej Grupy w Europie. Połączenie umożliwi stworzenie pełnej ofery produktowej w segmencie wódki, w kategoriach mainstream i premium, w Polsce. Dodatkowo, pozwoli nam również rozszerzyć eksport wódek premium w Europie. Zakład produkcyjny Polmos Bielsko-Biała zwiększy też nasze moce produkcyjne niezbędne dla dynamicznie rozwijającej się organizacji – mówi Jean-Christophe Coutures, prezes Stock Spirits Group.


Stock Polska jest ważną częścią międzynarodowej Grupy Stock Spirits i jednym z wiodących producentów wódek czystych i smakowych oraz dystrybutorów wyrobów alkoholowych światowych producentów w Polsce. W ofercie firmy znajduje się ponad 40 marek wódek, likierów smakowych na bazie wódki, rumu, brandy i bitterów. Do najbardziej rozpoznawalnych należą: Żołądkowa Gorzka, Żołądkowa de Luxe, Stock Prestige, Amundsen, Lubelska, Millhills oraz Stock84. Od listopada 2021 roku Stock Spirits Group jest jedną ze spółek portfelowych CVC Capital Partners.

– Akwizycja Polmosu Bielsko-Biała wpisuje się w strategię rozwoju, którą przyjęliśmy inwestując w Stock Spirits Group. Naszym celem jest kontynuacja dynamicznego wzrostu Grupy w oparciu o zaawansowane technologie i najwyższej jakości produkty, poszerzające ofertę firmy. Jestem przekonany, że transakcja pozwoli budować na tym co najlepsze w obu organizacjach i wzmocni Stock Spirits Group w Polsce i w ekspansji na rynki europejskie – dodaje Krzysztof Krawczyk, Partner w CVC Capital Partners.

Finalizacja przejęcia Polmosu Bielsko-Biała następuje po podjęciu przez Stock Spirits Group wyłącznych negocjacji w sprawie trzech innych europejskich fuzji i przejęć, w tym jednej z najpopularniejszych we Francji marek szkockiej whisky, Clan Campbell, od Pernod Ricard i firmy Dugas, francuskiego niezależnego dystrybutora alkoholi premium, a także Borco-Marken-Import Matthiesen, jednego z wiodących niemieckich producentów i dystrybutorów międzynarodowych marek alkoholi wysokoprocentowych, w tym kultowej Sierra Tequila. Wszystkie transakcje znajdują się obecnie na końcowych etapach wymaganych procedur regulacyjnych na poszczególnych rynkach.

źródło: informacja prasowa / Stock Polska
foto: fb / Polmos Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy