reklama

Lekarz musiał zapłacić ponad 300 tys. podatku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 30.08.2023 11:50,
Pracownicy Urzędu Skarbowego w Żywcu przeprowadzili czynności analityczne wobec podmiotów, które pomimo obowiązku nie rozliczyły się z podatku dochodowego (PIT).
Lekarz musiał zapłacić ponad 300 tys. podatku

Na liście nierozliczonych znalazł się przedsiębiorca świadczący usługi medyczne.

Okazało się, że lekarz nie złożył zeznań podatkowych za ostatnie lata i nie zapłacił podatku dochodowego z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej.

W wyniku przeprowadzonych czynności sprawdzających urzędnicy poinformowali lekarza o konieczności złożenia zaległych zeznań podatkowych PIT-36L i wpłaty ponad 300 tys. zł podatku dochodowego. Przedsiębiorca złożył zeznania podatkowe i dokonał wpłaty.

Urząd Skarbowy informuje, że prowadzone czynności sprawdzające poprzedzone czynnościami analitycznymi są działaniami szybkimi i bardzo efektywnymi. Ponadto pozwalają na równie szybkie działanie podatnika poprzez skorygowanie błędnych lub brakujących deklaracji podatkowych, a co za tym idzie szybkie zapłacenie należności podatkowych.

- Przypominamy, że podatnicy prowadzący działalność opodatkowaną tzw. podatkiem liniowym są obowiązani składać urzędom skarbowym zeznanie, według ustalonego wzoru, o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku podatkowym, w terminie od dnia 15 lutego do dnia 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Zeznania złożone przed początkiem terminu uznaje się za złożone w dniu 15 lutego roku następującego po roku podatkowym - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.


źródło: Krajowa Administracja Skarbowa w Katowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy