Oszuści podają się za pracowników poczty

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 24.08.2023 11:36,
Do mieszkańców Żywiecczyzny dzwoniły osoby, które podawały się za pracowników poczty. Policja apeluje o ostrożność.
Oszuści podają się za pracowników poczty
W ostatnich dnia mieszkańcy Żywiecczyzny odebrali kilka telefonów, w których dzwoniący przedstawiali się jako pracownicy poczty i informowali o tym, że za kilka godzin doręczona zostanie przesyłka.


Przy okazji rozmowy wypytywali osoby o róże rzeczy, jak na przykład ich dane konta bankowe, czy z kimś jeszcze mieszkają. Po zakończeniu rozmowy mieszkańcy odbierali kolejny telefon, w którym rozmówca przedstawiał się jako policjant i informował, że wcześniejszy telefon był próbą oszustwa. W czasie rozmowy również wypytywał o dane osób. Na szczęście dzięki licznym kampaniom, a także spotkaniom policjantów z seniorami mieszkańcy wiedzieli co robić, szybko orientowali się, że mają do czynienia z oszustami i kończyli rozmowę.

- Gratulujemy właściwej postawy! Ale też po raz kolejny apelujemy, aby uważać na osoby podające się za pracowników różnych instytucji, policjantów czy prokuratorów. Pamiętajmy o tym, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody i scenariusze oszustw.
W związku z powyższym zwracamy się z apelem, aby zachować ostrożność i rozwagę w kontakcie z takimi osobami. Pamiętajmy, że oszust bez skrupułów wykorzysta naszą ufność i łatwowierność. Jeżeli nie mamy pewności z kim rozmawiamy, najlepiej się rozłączyć i zweryfikować te informacje we właściwej instytucji. O sytuacji poinformujmy również bliskich oraz odpowiednie służby - informują policjanci.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy