Zarzuty i areszty dla kiboli

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.08.2023 13:16,
W wyniki kibolskiej bójki zginął 40-letni mieszkaniec Bielska-Białej
Zarzuty i areszty dla kiboli
Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (5.08.br.) w podtarnowskim Radłowie. Po godzinie 9, służby otrzymały zgłoszenie, że na tutejszym stadionie doszło do konfrontacji kilkudziesięciu osób, z których część używa środków pirotechnicznych.

Przed przyjazdem służb uczestnicy zbiegowiska rozbiegli się, na miejscu jednak pozostał 40-letni mężczyzna, z raną brzucha powstałą najprawdopodobniej w wyniku odpalenia racy, jak się później okazało mieszkaniec Bielska-Białej.

40-latek mimo reanimacji oraz natychmiastowej fachowej pomocy medycznej zmarł. Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z Tarnowa oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy przeprowadzali oględziny.


Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie do pracy nad tą sprawą została stworzona specjalna grupa policyjnych fachowców złożona z doświadczonych policjantów wydziału kryminalnego, dochodzeniowo- śledczego oraz wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców. Ich działania, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie w postaci przesłuchania świadków, analizy nagrań z monitoringu i przede wszystkim pracy operacyjnej i dochodzeniowo – śledczej doprowadziły w krótkim czasie do zatrzymania części osób biorących udział w tym zdarzeniu i zebrania materiału dowodowego.

5 zatrzymanych mężczyzn w wieku od 23 do 40 lat, biorących udział w sobotnim incydencie usłyszało prokuratorskie zarzuty udziału w zbiegowisku, którego następstwem była śmierć człowieka i miało charakter chuligański. Podejrzani pochodzą z województwa śląskiego oraz powiatu wadowickiego w Małopolsce.

Cała piątka decyzją Sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

Śledczy cały czas pracują nad ustaleniem kolejnych podejrzewanych w tej sprawie.

źródło: MałopolsKa Policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy