reklama

Tragiczny wypadek na hulajnodze

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.06.2023 10:41,
Policja ustala dokładne okoliczności zdarzenia, do którego doszło w środę (21.06) w Bielsku-Białej.
Tragiczny wypadek na hulajnodze

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 15.00 na ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, 31-latek jechał huajnogą elektryczną drogą dla rowerów biegnącą wzdłuż ulicy Cieszyńskiej.

W pewnym momencie utracił panowanie nad pojazdem, a następnie przewrócił się. Niestety pomimo przeprowadzonej reanimacji 31-letni bielszczanin zmarł. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Prowadzone śledztwo wyjaśni okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Policja przypomina, że przepisy jasno określają zasady korzystania z tego typu urządzeń, a także zawierają szereg praw i obowiązków, do których muszą się stosować zarówno ich użytkownicy, jak również inni uczestnicy ruchu drogowego.

Kierujący hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Dodatkowo jest obowiązany korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Kierujący może wyjątkowo poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów – z zachowaniem następujących zasad:

  • jazda z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego,
  • zachowanie szczególnej ostrożności,
  • ustępowanie pierwszeństwa pieszemu oraz nieutrudnianie ruchu pieszemu.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy