Bielskie lato muzyczne: koncerty na 4 scenach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 19.06.2023 12:31,
Dobrej muzyki nie zabraknie.
Bielskie lato muzyczne: koncerty na 4 scenach

Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej ogłosiło program plenerowych koncertów z cyklu Dumni z BB!, które w tym roku przygotowano pod hasłem Jedno miasto, cztery sceny. Dobrej muzyki w letnim entourage’u słuchać będziemy na scenie ustawionej w Parku Słowackiego obok BCK nazwanej Central Park, na Rynku, na Letniej Scenie Sfery obok tej galerii handlowej oraz na placu Ratuszowym. Właśnie na tym ostatnim letni cykl koncertowy zainauguruje 1 lipca grupa Bajm.

W letnie piątki o godz. 20.30 BCK zaprasza do Parku Słowackiego. Na scenie Central Park w lipcowe piątki wystąpią: Katarzyna Groniec – 7 lipca, Nocna Zmiana Bluesa – 14 lipca, De Mono – 21 lipca i Orkiestra na Dużym Rowerze – 28 lipca. W sierpniu na parkowej scenie śpiewać i grać będą: Mika Urbaniak – 4 sierpnia, Beata Przybytek – 11 sierpnia, Raz Dwa Trzy – 18 sierpnia oraz Envi/Ekipa – 25 sierpnia.

Sobotnie koncerty latem zaplanowano w trzech - a właściwie czterech - różnych miejscach. Zaczynamy od wielkiego koncertu na placu Ratuszowym - 1 lipca o godz. 20.00 grać tam będzie zespół Bajm, który od czasu pamiętnego Piechotą do lata wylansował mnóstwo przebojów, słuchanych przez kolejne pokolenia fanów. W kolejną sobotę, 8 lipca, na Rynku zagości międzykulturowy projekt Od Jana do Ivana, 15 lipca odbędzie się impreza kubańska z grupą Cumbancheros, a 29 lipca kultowe spotkanie bielskich artystów – GraMY DoBBro. W sierpniu na Rynku rozbrzmiewać będzie klasyka operetki podczas włoskiej imprezy 12 sierpnia, wystąpi też Nita – ten koncert 19 sierpnia.

Podobnie w soboty koncerty odbywać się będą ma placu przed Galerią Sfera o godz. 18.00. Letnia Scena Sfery zaprosi nas na dwa koncerty. 22 lipca wystąpi tam młody, ale już bardzo popularny popowy artysta – Michał Szczygieł, znany z piosenek Adrenalina i Spontan; a 5 sierpnia rozbrzmiewać będą pod Sferą rytmy latino, za sprawą znakomitego muzyka pochodzącego z Kuby, wirtuoza instrumentów perkusyjnych José Torresa.

Finałowy koncert letniego cyklu BCK organizuje na Błoniach, gdzie dla fanów hip-hopu i nie tylko 26 sierpnia wystąpi Grubson.

Na koncerty zaprasza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Szczegóły na www.bck.bielsko.pl

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy