Mandaty na ponad 11 tysięcy i areszt

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 02.06.2023 13:00,
Policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zatrzymali po pościgu pieszym 21-latkę poszukiwaną 3 listami gończymi. Na ruchliwej wiślance kobieta na widok policjantów wybiegła z samochodu swojej koleżanki i rozpoczęła niebezpieczny rajd pieszy między pędzącymi samochodami.
Mandaty na ponad 11 tysięcy i areszt
Policjanci z cieszyńskiej drogówki patrolując drogę krajową w Ochabach Wielkich zauważyli toyotę, którą podróżowały dwie kobiety. Jedna z nich, siedząca na miejscu pasażera wyglądem przypominała osobę ukrywającą się przed wymiarem ścigania.


Mundurowi dali więc wyraźny sygnał kierującej do kontynuowania jazdy za radiowozem i zatrzymania się we wskazanym miejscu. Nagle kierująca toyotą zatrzymała swój samochód, a po zatrzymaniu wybiegła z niej 21-letnia pasażerka. Policjanci ruszyli w pościg pieszy.

Kobieta przebiegała między pędzącymi samochodami, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Ostatecznie policjanci zatrzymali nieodpowiedzialną 21-latkę i potwierdzili swoje przypuszczenia, bowiem była ona poszukiwana 3 listami gończymi. Po tym, jak została ukarana mandatami w wysokości ponad 11 tysięcy złotych za popełnione wykroczenia, trafiła do aresztu.

Natomiast 18-latka, która umożliwiła swojej koleżance ucieczkę i przyczyniła się do niebezpiecznej sytuacji na ruchliwej drodze została ukarana mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych, a na jej konto trafiło 15 punktów karnych.

źródło: KPP Cieszyn

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy