Rano policja zatrzymała pijanego kierowcę autobusu

Region, Wiadomości, 06.09.2023 09:08,
Rano policja zatrzymała pijanego kierowcę autobusu
4 września około 5.00 w ramach akcji „Trzeźwość" policjanci z wydziału ruchu drogowego żywieckiej komendy policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autobusem karosa 58-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Jak ustalili, mężczyzna wykonywał rozkładowy kurs przewozu osób do zakładu pracy i w chwili kontroli w autobusie znajdowało się około 20 pasażerów. Gdy policjanci sprawdzili stan trzeźwości 58-latka okazało się, że ma on w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu dodatkowo wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Na kierowcach autobusów spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg.

- Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób - informuje żywiecka policja.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy