Pijany kierowca przyjechał na zakupy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.10.2023 14:01,
Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 40-letni mieszkaniec Żywca.
Pijany kierowca przyjechał na zakupy
Dyżurny żywieckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że do jednego ze sklepów samochodem przyjechał najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam 40-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Jak ustalili, mężczyzna w takim stanie kierował samochodem. 40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat więzienia.

- Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób - apelują policjanci.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy