reklama

Pijany kierowca zatrzymany. Przydał się monitoring

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 26.09.2023 11:23,
W niedzielne przedpołudnie Straż Miejska w Bielsku-Białej, korzystając z miejskiego monitoringu, pomogła w ujęciu nietrzeźwego kierującego.
Pijany kierowca zatrzymany. Przydał się monitoring
Czujność operatora bielskiego monitoringu miejskiego umożliwiła zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. W niedzielę 25 września br. tuż po godzinie 11.00 dyżurny bielskiej komendy policji został poinformowany przez dyżurnego Straży Miejskiej, że na ulicy Cyniarskiej do samochodu zamierza wsiąść dwóch mężczyzn, którzy się zataczają, a chwilę wcześniej spożywali alkohol w jednym z lokali gastronomicznych.


Z uwagi na podejrzenie, że mogę próbować odjechać z miejsca zdarzenia na miejsce został skierowany patrol drogówki. Mężczyźni wsiedli do pojazdu BMW i odjechali. Funkcjonariusze na bieżąco byli informowali przez operatora monitoringu o trasie przemieszczania się pojazdu. Używając sygnałów uprzywilejowania poruszali się w kierunku, w którym podążał pojazd BMW. Na ulicy Orkana policjanci zauważyli poszukiwany samochód.

Po skręceniu w ulicę Słowackiego kierujący BMW utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na chodnik, a następnie uderzył w budynek. Kierującym okazał się 35-letni mężczyzna, który w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Jak się okazało, posiada również orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty, za które grozi mu do 5 lat więzienia.

Powyższe zdarzenie pokazuje, że dzięki monitoringowi miejskiemu systematycznie poprawia się ład i porządek publiczny na terenie miasta. Nie jest to pierwsze takie zdarzenie, gdzie system kamer przyczynił się do ujawnienia przestępstw lub wykroczeń.

źródło: KMP Bielsko-Biała, foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy