Nowy sprzęt dla Szpitala Wojewódzkiego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 05.10.2023 13:03,
Sprzęt wart ponad 1,1 mln złotych otrzymał Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej w ramach darowizny z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
Nowy sprzęt dla Szpitala Wojewódzkiego
Najdroższym urządzeniem jest myjnia, służąca m.in. do mycia łóżek i wózków. - Wartość sprzętu wynosi 820 tys. zł. Zastąpi wysłużoną myjnię, która działa od momentu uruchomienia szpitala, czyli od 2001 roku – powiedział Łukasz Matlakiewicz,z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych bielskiej placówki.

Nowa myjnia endoskopowa doposaży pracownię endoskopii, gdzie wykonuje się m.in. badania diagnostyczne górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. - Warte 192 tys. urządzenie umożliwia mycie dwóch endoskopów w jednym czasie. To bardzo ważne, przy rosnącej liczbie zabiegów jakie codziennie wykonujemy w pracowni – dodał dyrektor.

Przekazana Szpitalowi Wojewódzkiemu myjnia ultradźwiękowa zastąpi starszą, wykorzystywaną cały czas w centralnej sterylizacji.
Szpital otrzymał również centralę do monitorowania wraz z dwoma kardiomonitorami na oddział gastroenterologiczny i chorób wewnętrznych.

Na oddziały szpitalne rozdysponowanych zostanie również 25 materacy przeciwodleżynowych, przekazanych w darowiźnie przez Agencję Rezerw Strategicznych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy