Napad na 16-latka. Skradziono mu buty

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 28.09.2023 11:39,
Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na 16-latku.
Napad na 16-latka. Skradziono mu buty

Rozbój miał miejsce w sobotę około 19:25 na ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach. Do 16-latka idącego ulicą ze swoim znajomym podbiegło czterech mężczyzn. Jeden z nich zaatakował nastolatka i zaczął go uderzać. Gdy poszkodowany się przewrócił, agresor zaciągnął go w ustronne miejsce, gdzie w dalszym ciągu go atakował. Sprawca ukradł nastolatkowi buty i uciekł. Łączną kwotę strat wyceniono na około 1000 złotych.

Przed policjantami stało niełatwe zadanie - ustalić tożsamość sprawcy rozboju. Mundurowi pracowali nad wyjaśnieniem sprawy, zbierając materiał dowodowy, przeglądając zapisy monitoringu i przesłuchując świadków. Ich praca ostatecznie przyniosła pozytywne efekty. Wiedza, jaką uzyskali, analizując krok po kroku zebrany materiał dowodowy, pozwoliła na wstępne wytypowanie osoby odpowiedzialnej za rozbój na 16-latku.

W poniedziałek, 25 września czechowiccy kryminalni zatrzymali 19-latka z powiatu żywieckiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali również skradzione buty.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy