reklama

Policjanci zatrzymali kolejną grupę nielegalnych imigrantów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 11.10.2023 11:06,
Wewnątrz pojazdu znajdowało się 26 obcokrajowców.
Policjanci zatrzymali kolejną grupę nielegalnych imigrantów

W poniedziałek (9.10) około 15.30 policjanci z Komisariatu w Rajczy pełnili służbę w Soli-Kiczorze. W pewnym momencie zauważyli samochód, którego tor jazdy mógł wskazywać na to, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Gdy go zatrzymali okazało się, że za kierownicą siedział 19-letni obywatel Syrii. Wewnątrz pojazdu znajdowało się 26 obcokrajowców. Policjanci o sytuacji poinformowali funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy zatrzymali kierowcę oraz migrantów i wykonali z nimi dalsze czynności procesowe.

Jak ustalili, zatrzymani to najprawdopodobniej obywatele Syrii. Wśród nich byli mężczyźni, kobieta oraz troje dzieci. Osoby te nie posiadały przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terenie naszego kraju. Mieli jedynie dokumenty potwierdzające krótkotrwały pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji.

Pojazdem kierował 19-letni obywatel Syrii, który odpowie za za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Za przestępstwo to grozi kara nawet 8 lat więzienia.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy