130 wystawców na Targach Budownictwa i Technik Grzewczych 2021

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 28.09.2021 17:10, fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UMBB
Początek jesieni, to tradycyjnie okres targowy w Bielsku-Białej. Już po raz 58. odbyły się Targi Budownictwa, a po raz 23. Targi Technik Grzewczych i Oszczędności Energii. Organizatorem wydarzenia było Biuro Promocji i Wystaw Astra.
130 wystawców na Targach Budownictwa i Technik Grzewczych 2021

Około 130 wystawców prezentowało na targach w hali pod Dębowcem innowacyjne materiały i technologie budowlane.

– Mamy tutaj nie tylko sprawdzone rozwiązania, które służą usprawnieniu procesu budowy, ale również absolutne premiery rozwiązań, które do tej pory nie były nigdzie pokazywane – mówiła Barbara Kropka z Biura Promocji i Wystaw Astra. - Połączenie dwóch tematów sprawia, że dostępna na targach oferta dla inwestorów jest kompletna: od nowocześnie wybudowanej bryły zewnętrznej, poprzez dobrze dopasowane wnętrze, aż po efektywne, ekologiczne i niskokosztowe systemy grzewcze - dodał Barbara Kropka.

W trakcie panelu Buduj nowocześnie wystawcy proponowali, jak oszczędzać energię oraz jakie stosować systemy fotowoltaiczne i grzewcze. Odbyło się również seminarium targowe pt. Dom ciepły i przyjazny.

Rozdane zostały nagrody targowe.
Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej za całokształt działalności we wprowadzaniu na rynek innowacyjnych rozwiązań mających pozytywny wpływ na energooszczędność w budownictwie oraz ochronę środowiska powędrował do firmy Majsterek s.c. Janusz Boboń, Marcin Kanik z Żywca.


Nagrodę posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka otrzymała firma Ecoventeam sp. z o.o. Prana Group – Raszyn za wniosek Duet Air Cleaner Pro + Prana 200c Premium Plus 24h; rozwiązanie to korzystnie oddziałuje na środowisko naturalne oraz zdrowie użytkowników, skutecznie usuwając zanieczyszczenia i bakterie, co jest tak ważne w dobie pandemii.

Kategoria systemy grzewcze:
Złoty Filar Budownictwa:
Klimaterm Rafał Matlak – Kozy za wniosek Wysokotemperaturowa propanowa pompa ciepła Izzifast z kompletną szafą hydrauliczną.
Srebrne Filary Budownictwa ex aequo firmy:
Raine Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała za wniosek Grzejnik sufitowy na podczerwień Termo Up Top – Szklany oraz Ax Technology Sp. z o.o. sp.k. – Dobra za wniosek Folia grzewcza Dream Heat.
Brązowy Filar Budownictwa:
Klimaterm Rafał Matlak – Kozy za wniosek Piec kawitacyjny Wirco Eko do ogrzewania C.O. i Cwu

Kategoria systemy instalacyjne:
Złoty Filar Budownictwa
Thermes Sp. z o.o. sp.k. – Kraśnik za wniosek Szafa hydrauliczna (kotłownia) wraz ze zbiornikiem i całą armaturą do współpracy z pompami ciepła monoblokowymi.
Srebrny Filar Budownictwa
Ecoventeam sp. z o.o. Prana Group – Raszyn za wniosek Duet Air Cleaner Pro + Prana 200c Premium Plus 24h
Brązowy Filar Budownictwa
Jamat s.c. - Bielsko-Biała za wniosek Projekt instalacji hybrydowej dla budynku mieszkalnego

Kategoria materiały i technologie budowlane:
Złoty Filar Budownictwa
Majsterek s.c. Janusz Boboń, Marcin Kanik – Żywiec za wniosek Roleta solarna Id3 z funkcją żaluzji - przyjazna środowisku.
Srebrny Filar Budownictwa
Sunroof Technology sp. z o.o. – Łódź za wniosek Dach solarny 2 W1 Sunroof
Brązowy Filar Budownictwa
Majsterek s.c. Janusz Boboń, Marcin Kanik – Żywiec za Drzwi Parmax z czytnikiem twarzy - nowatorska technologia otwierania drzwi.

Izby i stowarzyszenia gospodarcze będące patronami targów przyznały w Konkursie Targowym swoje nagrody.
Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa przyznała nagrodę w formie Pucharu firmie Thermes Sp. z o.o. sp.k. – Kraśnik za wniosek: Szafa hydrauliczna (kotłownia) wraz ze zbiornikiem i całą armaturą do współpracy z pompami ciepła monoblokowymi.


Śląska Izba Budownictwa przyznała dwie nagrody w formie statuetek firmom: Jamat s.c. - Bielsko-Biała za wniosek Projekt instalacji hybrydowej dla budynku mieszkalnego firmie: GRAM-BOX sp. z o.o. z Pszczyny za wniosek system GRAM-BOX do montażu paneli fotowoltaicznych.


Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych oddział Beskidy przyznało nagrodę firmie Ecoventeam sp. z o.o. Prana Group – Raszyn za wniosek Moduł wymiennika taśmowego oraz firmie Raine Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała za wniosek Grzejnik sufitowy na podczerwień Termo Up Top – Szklany.


Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Bielsko-Biała przyznało nagrodę w formie statuetki firmie Sunroof Technology sp. z o.o. – Łódź za wniosek Dach solarny 2 W1 Sunroof.

Honorowi patroni targów: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Marszałek Województwa Śląskiego, Poseł do PE, oremier Jerzy Buzek oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy