Odnaleziono zaginionego grzybiarza

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.09.2021 13:19,
Rodzina, policjanci i strażnicy leśni poszukiwali 76-letniego seniora, który zagubił się podczas grzybobrania.
Odnaleziono zaginionego grzybiarza

Jak informuje bielska policja, w niedzielę w godzinach wczesnopopołudniowych dyżurny bielskiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 76-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który zaginął podczas grzybobrania. Według zgłoszenia zaniepokojonej rodziny senior oddalił się podczas grzybobrania w okolicach masywy leśnego Wielkiej Puszczy. Od kilku godzin nie dawał znaku życia, ani też nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Zaniepokojona rodzina rozpoczęła jego poszukiwania oraz powiadomiła służby, mężczyzna bowiem leczył się na serce i cierpiał na starcze dolegliwości. Nie miał ze sobą telefonu, a sprawdzenie zwyczajowych miejsc, w które zwykle chadzał, nie przyniosło rezultatu. We wskazany rejon natychmiast zostały skierowane policyjne patrole, przewodnicy psów tropiących oraz dzielnicowi, którzy tego dnia wspólnie ze strażnikami leśnymi prowadzili wspólne działania w Beskidach.

Podczas, gdy rodzina i ratownicy przeszukiwali las, senior powrócił samodzielnie do miejsca zamieszkania cały i zdrowy. Nie wiedział, że szukają go bliscy, policjanci i straż leśna.

- Apelujemy o rozwagę podczas jesiennych wypraw do lasu. W tym czasie zwracajmy szczególną uwagę na osoby w podeszłym wieku. Starajmy się zrobić wszystko, aby seniorzy w miarę możliwości nigdy samotnie nie wybierali się do lasu, zabierali naładowany telefon komórkowy i informowali, gdzie się wybierają. Idąc do lasu, ubierajmy się w wyraziste, jaskrawe kolory, a najlepiej zabierzmy ze sobą kamizelkę odblaskową i gwizdek alarmowy

- czytamy w komunikacie bielskiej policji.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy