300 osób do zwolnienia w bielskim zakładzie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 21.02.2023 10:11,
W poniedziałek (20.02) zarząd bielskiej spółki FCA Powertrain ogłosił zamiar zwolnienia trzystu osób.
300 osób do zwolnienia w bielskim zakładzie
W FCA Powertrain Poland w Bielsku-Białej pracuje ponad 800 osób. Zarząd spółki zapowiedział, że planuje zwolnić około 300 osób, w tym 290 osób z produkcji.

Podał też przyczynę tak drastycznej decyzji, nazywanej w zawiadomieniu „zmianą w strukturze zatrudnienia”:

„W wyniku wprowadzenia przez Komisje Europejską regulacji dotyczących emisji spalin silników spalinowych nastąpił spadek zamówień na silniki, czego konsekwencją jest konieczność zakończenia przez FCA Powertrain Poland produkcji silników TwinAir oraz ograniczenie produkcji silników GSE i SDE” - poinformowała firma.

Wanda Stróżyk, szefowa „Solidarności” w spółkach Fiata informuje, że od 20 lat nie było tak dużych zwolnień w spółkach fiata. - W sobotę rozpoczynamy rozmowy. Będziemy analizować nie tylko zakres zwolnień, ale też propozycje pracodawcy dotyczące sposobu restrukturyzacji, w tym także przedstawiony nam pakiet ochrony miejsc pracy – mówi Wanda Stróżyk.

źródło: Region Podbeskidzie NSZZ "Solidarność"

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy