Bielsko-Biała: konsultacje w sprawie nocnej prohibicji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 04.01.2023 12:26, foto: pixabay
Do 20 stycznia br. potrwają konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie ustalenia dla terenu miasta Bielska-Białej ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.
Bielsko-Biała: konsultacje w sprawie nocnej prohibicji

Zgodnie z projektem, ograniczenie miałoby polegać na zakazie sprzedaży napojów alkoholowych w godz. 23.00-6.00 na terenie osiedla Górne Przedmieście.

Konsultacje swoim zasięgiem obejmują obszar miasta Bielska-Białej. Do udziału w nich uprawnieni są mieszkańcy miasta, organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące na terenie Bielska-Białej działalność statutową w zakresie obejmującym przedmiot konsultacji.

Konsultacje polegają na kierowaniu przez mieszkańców opinii i uwag w formie pisemnej lub elektronicznej. Owe opinie i uwagi można zgłaszać poprzez formularz interaktywny zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce dedykowanej konsultacjom społecznym https://bielsko-biala.pl/konsultacje, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected]lub pisemnie w wersji papierowej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy placu Ratuszowym 6, pokój 107.

Konsultacje rozpoczęły się 4 stycznia i potrwają do 20 stycznia br.
Jednostką wyznaczoną do udzielania wyjaśnień w związku z przedmiotem konsultacji jest Wydział Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

W załącznikach zarządzenie prezydenta miasta w sprawie konsultacji oraz projekt uchwały dotyczącej ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu na terenie osiedla Górne Przedmieście.źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy