Droga z Czańca do Porąbki gotowa, będzie ciąg dalszy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 18.10.2023 11:28,
Prawie 2,5 km drogi powiatowej z Czańca do Porąbki jest po przebudowie, już wiadomo że będzie ciąg dalszy. Powiat Bielski pozyskał 8,1 mln zł na drugi etap tej drogi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Droga z Czańca do Porąbki gotowa, będzie ciąg dalszy

Kierowcy jeżdżą od niedawna po przebudowanym 2,5- kilometrowym fragmencie drogi w gminie Porąbka. Inwestycja trwała 2 lata i obejmowała odcinek od skrzyżowania z ul. kard. Wojtyły do rejonu skrzyżowania z ul. Brzozową. Jezdnia została poszerzona, skrzyżowania z drogami gminnymi przebudowane, wybudowano zatoki autobusowe.

Co ważne dla bezpieczeństwa pieszych, na całej długości powstał chodnik lub pobocze. Kolejną kluczową sprawą było odwodnienie. Przy ul. Bukowskiej wybudowano kanalizację deszczową, a istniejące przepusty przebudowano. Inwestycję, wartą ponad 14 mln zł zrealizowano dzięki środkom z rządowego funduszu „Polski Ład” (95 proc.) Na wkład własny złożyły się: powiat i gmina Porąbka.

Dobra wiadomość jest taka, że w przyszłym roku powinna ruszyć modernizacja kolejnego odcinka ul. Bukowskiej- 2,2 km. To dzięki funduszom rządowym (55 % wartości inwestycji). Resztę trzeba będzie dołożyć. Inwestycja jest zaplanowana na 2 lata.

To nie koniec planów drogowych. Samorząd powiatu bielskiego pozyskał ponadto 7,5 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej Strumień-Jasienica. To pieniądze z dwóch źródeł: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz ósmej edycji „Polskiego Ładu”. Całość planowanej inwestycji, na którą składa się budowa ronda i przebudowa ul. Strumieńskiej ma wartość ok. 10 mln zł. Przedsięwzięcie będzie realizowane systemem „projektuj i buduj” i ma zakończyć w połowie 2026 r.

źródło: M.Fritz / Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 07.11.2023 19:36

Takie robienie dróg nikomu nie służy kto projektował rondo w Czańcu . Dlaczego droga z Porąbki nie jest podciągnięta do ronda tylko do drogi Czanieckiej , co zabrakło miejsca ? Jak korki były tak będą dalej a nawet jeszcze większe